Pagalba

Automobilių savininkams

Registracija

Norint siūlyti savo automobilio nuomos paslaugą pirmiausia reikia užsiregistruoti.

Kitaip nežinosime – kam tas automobilis priklauso, tiesa? Registruotis gali čia.

Įkėlimas

Automobilio įkėlimas prasideda čia.

Tiesiog užpildyk visus laukus, kad būsimam nuomioninkui nekiltų klausimų dėl tavo automobilio.

Kelk tik informaciją apie vieną konkretų automobilį. Įmonės ar didelio automobilių parko reklama čia netinkama, kadangi nuomininkas į tave kreipsis dėl vienintelio automobilio.

Papildomai – du laukai apie tave: Šalis ir galiojantis telefonp numeris. Jie reikalingi, kad galėtume su tavimi susisiekti atsiradus būsimam nuomininkui.

Svarbiausia! Automobilio nuotrauka labiausiai patraukia dėmesį, todėl nepatingėk įkelti gražių, aukštos kokybės nuotraukų. Jos turi būti tikrojo tavo automobilio, būtent jį gavęs apmokėjimą įsipareigoji išnuomoti. Esant klaidinančioms nuotraukoms nuomininkas turi teisę sandorį atšaukti.

Sandoris

Po automobilio įkėlimo tolesnis tavo darbas laukti. Atsiradus žmogui, susidomėjusiam tavo automobiliu gausi el. laišką ir SMS žinutę. Laiške rasi visą informaciją apie nuomininką ir jo pageidaujamą nuomos laiką. Šiame etape galėsi patvirtinti arba atmesti užklausą. Patvirtinus užklausą liks tik sulaukti apmokėjimo.

Svarbu! Niekada nepatvirntink užklausos jei negalėsi išnuomoti konkretaus automobilio, dėl kurio teiraujasi nuomininkas! Nuomininkas negavęs to automobilio dėl kurio sutarėte galės nutraukti sandorį, o banko ir administravimo mokesčius turėsi kompensuoti tu.

Atsakymo laikas

Šiais laikais visi visko nori iškart. Nuomininkui išsiuntus užklausą atsakyti į ją turi per 12 valandų. Tačiau norint sėkimgai dirbti atsakymą išsiųsti reikėtų iškart, kitaip nuomininkas greičiausiai atsakymą gaus iš ko nors kito.

Praėjus 12 valandų užklausa bus atmesta automatiškai.

Nuomos sutartis!

Automobilis – didelės vertės turtas. Niekada nenuomok jo nepasirašęs sutarties su nuomininku. Sutartį visada pasirašyk ir automobilį perduok tik tam pačiam asmeniui, kuris atliko apmokėjimą. Tuo atveju mes būsime tikri, jog tikrasis nuomininkas yra mokėtojas. Tuo atveju, jei automobilio atsiimti atvyksta kitas asmuo – galite atsisakyti jam perduoti automobilį. Dėl to visa atsakomybė teks nuomininkui.

Mes neprisiimame atsakomybės dėl sutarties vykdymo ir galimų pažeidimų, todėl būk budrus, sutartį pasirašyk pats ir automobilį perduok tik mokėtojui.

Kontaktavimas

Nuomininkui apmokėjus už tavo patvirtintą sandorį abi pusės gaus viena kitos kontaktus. Nuo šio momento tolimesnis bendradarbiavimas vyks tik tarp jūsų.

Pristatymas

Jei nurodei, kad automobilio nepristatai – byla baigta.

Kitu atveju nuomininkas gali būti norodęs adresą, kurio norėtų gauti automobilį. Tokiu atveju pristatymo mokestis paskaičiuojamas pagal tavo nurodytas kaina įkeliant automobilio skelbimą. Jei pristatymas reikalingas tame pačiame mieste – nuomininkas mokės fiksuotą pristatymo mokestį. Jei pristatymas reikalingas už miesto ribų, tuomet nuomininkas mokės fiksuotą mokestį, tokį pat kaip pristatant mieste plius kintamą mokestį už kilometrą priklausomai nuo atstumo. Mokestis bus paskaičiuojamas automatiškai pagal tavo nurodytus įkainius ir rodomas užklausos santraukoje.

Sąlygos

Visos sąlygos, kurias nurodei įkeldamas automobilį privalo galioti ir jūsų sutartyje. Kitu atveju nuomininkas turės teisę nutraukti sutartį. Jei taip nutiktų kaltininkas dėl sutarties nutraukimo būti tu ir visi mokesčiai skirti administruoti sutarties nutraukimą bus taikomi tau bei išskaičiuojami iš būsi uždarbio.

Gedimas?

Pagal LR Civilinį kodeksą tu, kaip daikto savininkas, jį išnuomavęs privalai užtikrinti, jog jis bus tinkamas naudoti visą nuomos laikotarpį. Jei nutiktų taip, kad automobilis sugestų – jį gali reikėti taisyti arba suteikti nuomininkui pakaitinį automobilį.

Visko nutinka. Tačiau dėl to nereikėtų panikuoti. Jei greitai nepavyksta sutvarkyti automobilio arba pakeisti jo kitu – kreipkis į mus ir mes rasime nuomininkui pakaitinį automobilį. Tokiu atveju nuomos sutartis bus nutraukta anksčiau, bet tau bus išmokėti visi nuompinigiai už laikotarpį iki sutarties nutraukimo, o nuomininkas bus „išgelbėtas“ ir galės toliau tęsti savo kelionę be trikdžių.

Atšaukimas

Taip, nutinka visko. Ir kartais gali tekti sandorį atšaukti.

Jei jis nebuvo apmokėtas – niekas nenukečia.

Jei sandoris buvo apmokėtas – bet iki nuomos pradžios yra likę bent 7 kalendorinės dienos – pirmasis atšaukimas per 6 mėnesius yra nemokamas. Antras ir vėlesni nutraukimai kainuos 50 € kiekvienu atveju ir kaskart bus sumažintas tavo reitingas.

Jei sandoris buvo apmokėtas ir iki nuomos pradžios yra likę mažiau nei 7 kalendorinės dienos autolapė.lt taiko 100 € mokestį už kiekvieną atšauktą sandorį.

Mokesčiai už sandorių nutraukimą bus automatiškai išskaičiuoti iš tavo sekančio užmokesčio.

Nuompinigių išmokėjimas

Nuompinigiai už nuomą išmokami iki 10 mėnesio dienos už visas praeitą mėnesį pasibaigusias nuomas, bet ne anksčiau nei praėjus 24 valandoms po nuomos pabaigos.

Pavyzdys: Automobilis buvo išnuomotas nuo Sausio 17 iki Vasario 2 dienos. Šiuo atveju nuoma baigėsi vasario mėnesį, tad išmokėjimą gausite iki Kovo 10 dienos.

Paankstintas išmokėjimas. Jei yra skubus poreikis gauti išmokėjimą anksčiau – dėl to galite kreiptis į administraciją paštu mokejimai@autolape.lt. Nesant nuomininko nusiskundimo išmokėjimas atliekamas per dvi darbo dienas nuo pateikto prašymo. Tokiu atveju iš išmokos išskaičiuojamas 20 € mokestis.

Išmokėjimas niekada neatliekamas nepasibaigus nuomos sandoriui ir nepraėjus 24 valandoms po jo pasibaigimo.

Uždarbio išleidimas ir veiklos tęsimas

Šia dalimi gali pasirūpinti pats. Tačiau gal verta apsvarstyti antro automobilio įsigijimą? Tokiu atveju vienas automobilis dirbs, o kitu važinėsi pats. O gal tai išsivystys į kažką didesnio?

Nuomininkams

Registracija

Automobilį rinktis gali ir neužsiregistravęs. Tačiau norėdamas savininko atsiklausti ar jis galės automobilį išnuomoti gali tik užsiregistravęs. Kitaip – nežinosime kam siųsti savininko atsakymą, tiesa?

Atranka ir filtravimas

Automobilio gali ieškoti tau reikalingame mieste nurodęs datas, kai bus reikalingas automobilis. Jei datų nenurodysi – matysi automobilio vienos paros kainą. Nuomojantis ilgesniam laikotarpiui paros kaina beveik visada yra mažesnė, dažniausiai labai ženkliai.

Automobilių sąraše taip pat gali naudotis filtrų ir išsirinkti būtent tokį automobilį, kokio visada norėjai.

Užklausos siuntimas

Siunčiant užklausą nepamiršk nurodyti datų, kada reikalingas automobilis ir pristatymo adreso (jei reikia).

Siunčiant pirmają užklausą taip pat reikės, kad nurodytum šiek tiek duomenų apie save:

  • Gimimo datą
  • Vairavimo stažą
  • Telefono numerį

Šie duomenys reikalingi savininkui, kad jis žinotų ar galios jo turimas draudimo polisas automobiliui. Telefono numeris reikalingas pranešti tau apie savininko atsakymą.

Vėliau šių klausimų nebeužduosime.

Sandoris

Išsiuntęs užklausą turi sulaukti savininko patvirtinimo. Jei viskas tvarkoje – gausi atsakymą, jog jis sutinka išnuomoti automobilį tau reikiamam laikui ir, jei reikia, atveš jį į tavo nurodytą vietą.

Gavęs patvirtinimą turi per 24 valandas apmokėti sandorį. Nuomos rinka labai greitai kintanti, todėl savininkas negalės ilgai laukti tavo apmokėjimo. Praėjus 24 valandoms sandoris bus automatiškai atšauktas.

Salygos

Prieš apmokėdamas atidžiai peržiūrėk visas nuomos sąlygas – ypač svarbu atkreipti dėmesį į ridos limitą bei leidimą palikti LR teritoriją. Apmokėdamas sandorį automatiškai sutinki su visomis portalo taisyklėmis ir automobilio nuomos sąlygomis.

Sutartis

Nuomos sutartis pasirašoma tarp tavęs ir automobilio savininko. Autolape.lt jus suveda ir suteikia garantiją, jog automobilis bus išnuomotas, o jei taip nenutiktų – pinigai grąžinami tau.

Tačiau visos portale nurodytos sąlygos privalo atitinkamai galioti ir nuomos sutartyje pasirašomoje tarp tavęs ir automobilios savininko. Jei sąlygos neatitinka skelbimo turinio – turi teisę nutraukti sandorį pranešęs autolapė.lt administracijai. Visi sandorio nutraukimo mokesčiai bus taikomi automobilio savininkui, o tavo sumokėti pinigai – bus grąžinti tau tau.

Nebijok ginti savo teisių. Jei savininkas elgtųsi nesąžiningai mes grąžinsime tavo sumokėtus pinigus ir padėsime surasti kitą automobilį nedelsiant.

Kontaktavimas

Tau apmokėjus sandorį automobilio savininkas gaus tavo kontaktus, o tu – jo. Nuo šio momento visas tolimesnis bendradarbiavimas priklausys nuo jūsų.

Pristatymas

Savininkui busiš karto pranešta, kai sandorį apmokėsi. Nuo to momento jis yra įpareigotas pristatyti automobilį į tavo nurodytą vietą (jei tokią nurodei). Kitu atveju automobilį reikės atsiimti toje vietoje, kur jis nurodytas žemėlapyje.

Atskiri patvirtinimai neprivalomi, tačiau visko nutinka, taigi prieš susitikimą pasiskambinkite su automobilio savininku pasitikslinti ar viskas tvarkoje ir neiškilo jokių nenumatytų kliūčių.

Gedimas?

Automobilio savininkas įsipareigoja suteikti automobilį tinkamą naudoti visą nuomos laikotarpį. Tačiau gedimai – natūralus ir neplanuotas reiškinys. Jei taip nutiko – susisiek su savininku. Jis privalo automobilį nedelsiant suremontuoti arba suteikti pakaitinį automobilį.

Jei jis tokios galimybės neturėtų – nereikia panikuoti. Susisiek su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi ir mes pasistengsime kaip įmanoma greičiau rasti pakaitinį automobilį, kad galėtum tęsti kelionę.

Dažniausiai pavyksta rasti automobilį už tokią pat kainą. Tokiu atveju sutartis su gendančio automobilio savininku nutraukiama ir sudaroma nauja sutartis.

Atšaukimas

Planai keičiasi. Jei sandorio dar nesi apmokėjęs – tiesiog atšauk užklausą, kad automobilio savininkas žinotų jog neatvyksi. Jokių mokesčių ar baudų tokiu atveju nėra.

Jei atšaukti sandorį reikia po apmokėjimo, tačiau iki nuomos pradžios yra likę daugiau nei 7 kalendorinės dienos pinigai už nuomą grąžinami, tačiau banko mokesčiai ir administravimo mokesčiai lieka negrąžinami.

Jei sandoris atšaukiamas likus mažiau nei 7 dienoms iki nuomos pradžios – pinigai už nuomą negrąžinami.

Pabaiga

Pasibaigus nuomos laikotarpiui nepamiršk palikti įvertinimo automobilio savininkui ir pačiam automobiliui.

© Autolapė.lt visos teisės saugomos 2016